مسواک

بهترین مسواک برای لثه های حساس

بهترین مسواک برای لثه های حساس

بهترین مسواک برای لثه های حساس کدام است؟ آیا شما نیز به این فکر افتاده اید که وقت آن است مسواک خود را تعویض کنید؟ آیا منشاء درد دندان خود را می دانید؟ پس حتما تا انتها همراه ما باشید تا با بهترین مسواک برای لثه های حساس بیشتر اشنا شویم.

مسواک زدن در طول عمر هر فردی برای سلامت و حفظ بهداشت دهان و دندان، پیشگیری از خرابی دندان ها توصیه می شود و عدم انجام این کار در طول زمان منجر به خراب شدن و پوسیده شدن دندان های شما می شود. یکی از عوامل موثر در درد دندان و التهاب لثه، استفاده از مسواک های نامناسب است. لطفا تا انتها همراه ما باشید تا با انواع مختلف مسواک برای لثه های حساس بیشتر اشنا شویم.

 

چرا باید از مسواک استفاده کنیم؟

مراقبت هر چه بیشتر از دندان ها باعث زیبایی هر چه تمام تر لبخند در چهره شما می شود و برای اینکه هر چه کمتر به مراکز درمانی و دندان پزشکی مراجعه کنید باید حتما از دندان های خود مراقبت لازم را به عمل آورید. بهترین راه برای مراقبت از دندان، استفاده از مسواک خوب و با کیفیت به صورت منظم است.

 

مهم ترین ویژگی های یک مسواک خوب

بهترین مسواک برای لثه ه ای حساس

خریدمسواک خوب میتواند تاثیر زیادی در حفظ و مراقبت دهان و دندان شما داشته باشد. مهم ترین ویژگی های بهترین مسواک برای لثه های حساس در ادامه آورده شده است:

 1. از مهم ترین ویژگی های بهترین مسواک برای لثه های حساس می توان گفته که یک مسواک خوب باید طول تارهای مویی آن حدود 3 سانتی متر و عرض آن 1 سانتی متر باشد.
 2. در هر کلاف تعداد رشته های مویی باید بین 20 تا 40 عدد باشد که این مقدار در مسواک های نرم بیشتر از مسواک های سخت است.
 3. نوک تارهای مویی یکی از عوامل مهم انتخاب بهترین مسواک برای لثه های حساس است چرا که نباید تیز و ساینده باشد تا هنگام استفاده از آن آسیبی به لثه ها وارد نشود.
 4. طراحی مسواک باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست قرار بگیرد تا برای دسترسی به قسمت های مختلف دندان مشکلی برای شما به وجود نیاورد.
 5. مسواک مدنظر حتما باید دارای درپوش باشد تا از نفوذ باکتری و میکرو بها به سطح آن جلوگیری کند.
 6. باید زاویه ی مناسبی بین دسته و سر مسواک وجود داشته باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که مسواک خود را هر سه ماه یکبار به دلیل اینکه آلوده به انواع باکتری می شوند عوض کنید. همچنین باید خمیر دندان های خود را به صورت دوره ای برای جلوگیری از مقاومت باکتری ها در برابر خمیر دندان عوض کنید.

 

بهترین مسواک برای لثه های حساس

بهترین مسواک برای لثه های حساس

در این قسمت قصد داریم تا شما را با بهترین مسواک مورد نیازتان آشنا کنیم که بتوانید در هنگام خرید بهترین تصمیم را بگیرید. پس همراه ما باشید.

 

ست مسواک و خمیر دندان کامپلیت

از جمله ویژگی های موثر ست مسواک و خمیر دندان کامپلیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای دسته ارگونومیک
 • دارای بافت اسفنجی جهت پوشش بهتر سطوح دندان ها
 • دارای زبان پاک کن
 • دارای الیاف کاملا ته گرد جهت پاکسازی بهتر لثه

مسواک زغالی پاتریکس

از ویژگی های شاخص مسواک زغالی پاتریکس عبارتند از:

 • مجهز به الیاف اسفنجی بسیار نرم جهت پاکسازی لثه های حساس
 • دارای زبان پاک کن
 • دارای نخ دندان
 • دارای بافت اسفنجی جهت کنترل کف خمیر دندان و پوشش بهتر سطح دندان ها
 • دارای الیاف زغالی جهت سفید کنندگی دندان ها

مسواک سوپر ویو

از جمله مهم ترین ویژگی های مسواک سوپر ویو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای TIP (منظور از TIP همان الیاف بلند سر مسواک است.) جهت تمیز کنندگی دندان های انتهایی
 • دارای الیاف کاملا ته گرد جهت تمیز کردن موثر لثه، سطح دندان و مراقبت از مینای دندان
 • دارای دسته ارگونومیک جهت انطباق بیشتر با ساختار دهان و دندان
 • مطابقت الیاف مسواک با فرم دندان ها جهت پاکسازی و تمیز کنندگی بیشتر دندان ها

مسواک دوآل اکشن

مسواک دوآل اکشن پاتریکس از جمله بهترین مسواک برای لثه های حساس است چرا که دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • مجهز به الیاف اسفنجی بسیار نرم جهت پاکسازی لثه
 • دارای الیاف ته گرد جهت پاکسازی مناسب سطح دندان، لثه و مراقبت از مینای دندان
 • دارای گردن منعطف برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به لثه و دندان ها
 • پوشش عالی سطح دندان ها به دلیل داشتن بافت اسفنجی در این مسواک

مسواک گلد پاتریکس

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که مسواک گلد پاتریکس را تبدیل به یکی دیگر از بهترین مسواک ها برای لثه کرده، داشتن خصوصیات زیر است:

 • دارای بافت اسفنجی و بسیار نرم در اطراف برس جهت تمیز کردن لثه
 • داشتن دسته ارگونومیک متناسب با آناتومی دهان و دندان
 • دارای دسته فاقد لغزش
 • دارای نخ دندان
 • مطابقت حالت الیاف با فرم دندان ها جهت پاکسازی موثر لثه های حساس

بهترین زمان برای مسواک زدن

قبل از اینکه بخواهیم به طور کامل با بهترین مسواک برای لثه های حساس آشنا شویم، باید بدانیم که بهترین زمان برای مسواک زدن در طول روز چه موقعی است. هر کس در طول شبانه روز باید حداقل سه بار مسواک بزند، یکبار قبل از صبحانه، یکبار بعد از صرف ناهار و یکبار هم قبل از خواب. وعده صبح قبل از صبحانه به دلیل اینکه ترشحات معده روی دندان ها قرار می گیرد و باعث خرابی زودتر آنها می شود، از مهم ترین وعده های تمیز کردن دندان ها به حساب می آید.

روش صحیح مسواک زدن

بعد از خرید بهترین مسواک برای لثه های حساس، وقت آن رسیده است تا با روش صحیح مسواک زدن آشنا شوید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، بهترین مراقبت را از دندان هایتان انجام داده اید. بهترین روش مسواک زدن این گونه است که مسواک را به صورت افقی بر روی دندان های خود قرار داده و با حرکت مالشی به بالا و پایین، دندان های خود را مسواک کنید. به خاطر داشته باشید که طول مسواک زدن در هر وعده باید بین 2 تا 3 دقیقه باشد تا دندان هایتان بصورت کامل تمیز گردند.

انواع مسواک های موجود در بازار

بهترین مسواک

در ادامه به معرفی انواع مسواک موجود در بازار پرداخته و ویژگی هر یک از آنها را شرح می دهیم:

مسواک سخت

استفاده از مسواک هایی که تارهای مویی بسیار سخت و زبری دارند، باعث خونریزی لثه ها شده و آسیب جبران ناپذیری را برای دهان و دندان شما به همراه دارد.

مسواک نرم

این گزینه مناسب ترین مورد برای انتخاب بهترین مسواک برای لثه های حساس است چرا که از تارهای مویی نرم و انعطاف پذیر برخوردار است و می توان از آن به دلیل انعطاف پذیر بودن، در تمامی جهت ها برای تمیز کردن دندان استفاده کرد. همچنین در یکی دیگر از قابلیت های آن می توان به شست و شوی زبان نیز اشاره کرد.

مسواک برقی

این دسته از محصولات برای کسانی تهیه شده که به هر دلیلی دست آنها در مسواک زدن کم توان است و توان استفاده از مسواک های معمولی را ندارند. کار با این مسواک خیلی راحت است، کافیست آن را روی دندان خود قرار دهید تا عملیات شست و شوی دندان آغاز شود.

مسواک کودکان

از جمله دیگر انتخاب ها در بهترین مسواک برای لثه های حساس، مسواک کودکان می باشد. به دلیل اینکه کودکان در خردسالی استفاده زیادی از انواع تنقلات دارند، به طبع میزان خرابی دندان در آنها بیشتر از بزرگسالان است. شما باید در هنگام خرید مسواک برای کودک دلبندتان به ویژگی هایی از جمله جنس، اندازه و کیفیت مواد اولیه به کار رفته در آن دقت کنید.

کارهای مربوط به مسواک زدن برای لثه های حساس

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، استفاده از مسواک نامناسب می تواند اوضاع دندان شما را بدتر کند. پس سعی کنید از مسواک های مناسب و حدالامکان نرم استفاده کنید. در ادامه نکاتی جهت بهتر مسواک زدن برای لثه های حساس برای شما ذکر می کنیم:

به آرامی مسواک بزنید

برای تمیز کردن دندان های خود حتما سعی کنید که به آرامی مسواک بزنید چرا که محکم مسواک زدن دندان ها یا استفاده از خمیر دندان نامناسب باعث می شود تا مینای دندان از بین برود.

تمیز کردن خط لثه

هنگام مسواک زدن، از تمیز کردن خط لثه غافل نشوید زیرا خط لثه همیشه مستعد تشکیل پلاک و فعالیت باکتری می باشد. استفاده از نخ دندان مناسب و مسواک بین دندانی، کمک به کنترل فعالیت باکتری های عامل پلاک می کند.

تمیز کردن کل دندان ها در هر بار مسواک زدن

در ابتدا سعی کنید کل دندان های خود را روزی حداقل دو بار به مدت 2 الی سه دقیقه مسوک بزنید و همچنین سعی کنید همه زوایای دندان ها را که دسترسی ممکن است به آنها دشوار باشد را پاک کنید.

تمیز کردن زبان

مسواک زدن زبان می تواند به از بین بردن باکتری های مختلف دهان کمک شایانی بکند. پس از مسواک زدن زبان غافل نشوید.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی بهترین مسواک برای لثه های حساس و نحوه مراقبت و مسواک زدن دندان اشاره شد. شما می توانید جهت تهیه محصولات پاتریکس به فروشگاه های معتبر سراسر کشور مراجعه نمایید و محصول مدنظر خود را خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *